اخبار

تاثیر نانو ذرات در عملکرد و کارآیی ال ای دی ها

افزایش کارآیی و طول عمر لامپ ‌های ال ای دی

افزایش کارآیی و طول عمر لامپ ‌های ال ای دی (LED ) به این معناست که لامپ ‌ها انرژی کمتری مصرف کنند و اثرات محیطی استفاده از آنها کاهش یابد. این لامپ‌ها کاربردهای گسترده ‌ای دارند و در چراغ‌ های راهنمایی و رانندگی، نمایشگرهای الکترونیکی، تلفن همراه و مواردی بسیاری از این دست به کار می‌روند.

یک دیود معمولی ال ای دی از تراشه ساطع کننده نور تشکیل شده است که با یک لایه گنبدی شکل شفاف محافظ احاطه می شود. اگرچه وجود این پوشش محافظتی ضروری است اما می‌تواند به انعکاس ناخواسته نور منتشر شده از تراشه منجر شود. این انعکاس ‌ها، گرمای داخل لامپ را افزایش داده و به کاهش عمر آن منجر می ‌شوند. در نتیجه کاهش میزان انعکاس می ‌تواند به کاهش گرمای لامپ و افزایش عمر لامپ کمک کند.

محققان کشف کرده اند که استفاده استراتژیک از ذرات نانو در طراحی های LED امکان تولید نور بیشتر برای همان انرژی را فراهم می کند.

تیمی از دانشکده امپریال لندن و موسسه فناوری هند (IIT) گواهتی، تأثیر قراردادن نانوذرات دو بعدی (2 بعدی یا یک لایه) بین تراشه LED را که نور را تولید می کند و همچنین پوشش شفافی که از آن محافظت می کند را مدل سازی کردند. آنها دریافتند که استفاده استراتژیک از ذرات نانو در طراحی های LED امکان تولید نور بیشتر برای همان انرژی را فراهم می کند و این باعث افزایش طول عمر آنها می شود و مزایای فراوانی را برای تولیدکنندگان و کاربران این فناوری فراهم می کند.

سخن آخر

مقاله ای که آماده شده درباره تاثیر نانو ذرات در عملکرد و کارآیی ال ای دی ها پرداخته است. امیدواریم این مطلب اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار داده باشد. با ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در هرچه بهتر شدن ارائه مطالب یاری کنید. قابل ذکر است، شرکت مانا نور پژوهان مهر یکی از شرکت های فعال در زمینه طراحی و ساخت چراغ های LED در کشور ایران می باشد که محصولاتی بسیار باکیفیت و مطابق با تکنولوژی روز جهان تولید می کند.

, , , , , , , , , , , , , ,
نسل هشتم از COB های شرکت بریجلوکس معرفی شد
تحقیقات نشان می دهد که چراغ سبز برای کاهش سردرد کمک می کند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 3 =

فهرست