تحقیقات نشان می دهد که چراغ سبز برای کاهش سردرد کمک می کند

 

تحقیقات نشان می دهد که چراغ سبز برای کاهش سردرد کمک می کند.

 

تحقیقات جدیدی که توسط دانشگاه علوم بهداشتی آریزونا انجام شد نشان داد افرادی که از میگرن رنج می برند ممکن است با نور سبز از درمان این بیماری بهره مند و از فراوانی و شدت سردرد آسوده شده و کیفیت زندگیشان بهبود یابد.

 

موهاب ابراهیم ، استادیار دانشکده پزشکی UArizona و سرپرست این مطالعه گفت: “این اولین مطالعه بالینی برای ارزیابی قرار گرفتن در معرض نور سبز به عنوان یک درمان پیشگیری بالقوه برای بیماران میگرنی است”.

در طول مطالعه ، بیماران به مدت 10 هفته در طول یک تا دو ساعت در روز در معرض نور سفید قرار گرفتند. پس از دو هفته وقفه ، آنها به مدت 10 هفته در معرض نور سبز قرار گرفتند. آنها برای ردیابی تعداد سردردهایی که تجربه کرده اند و شدت آن سردردها و همچنین اندازه گیری کیفیت زندگی مانند توانایی خوابیدن و خواب ماندن یا انجام کار ، نظرسنجی ها و پرسشنامه های منظمی را تکمیل کردند.

 

محققان دریافتند که قرار گرفتن در معرض نور سبز به طور متوسط ​​حدود 60٪ تعداد روزهای سردرد در ماه را کاهش می دهد. اکثر شرکت کنندگان در مطالعه – 86٪ بیماران میگرنی اپیزودیک و 63٪ بیماران میگرنی مزمن – کاهش بیش از 50٪ در روزهای سردرد در ماه را گزارش کردند. میگرن اپیزودیک با 14 روز سردرد در ماه مشخص می شود ، در حالی که میگرن مزمن 15 روز یا بیشتر از سردرد در ماه است.

 

دکتر ابراهیم و نویسنده همکار آمل پاتوردان چندین سال است که در حال مطالعه اثرات قرار گرفتن در معرض نور سبز هستند. این مطالعه بالینی اولیه شامل 29 نفر بود که همه آنها میگرن اپیزودیک یا مزمن را تجربه کرده و دربرابر چندین روش درمانی سنتی مانند داروهای خوراکی و تزریق بوتاکس با شکست مواجه شده بودند.

 

در این آزمایش ، نور سبز به عنوان یک دارو در نظر گرفته شده است و آنها به این موضوع پرداخته اند که شدت مناسب ، فرکانس مناسب ، زمان قرار گرفتن در معرض و روش های قرار گرفتن در معرض مناسب برای بیماران بسیار مهم است. از آنجا که نور LED در مقایسه با سایر درمان های پزشکی مقرون به صرفه و در دسترس است ، محققان آن را یک روش خوب برای همه دانستند.

 

, , , , , , , , , , , , , ,
تاثیر نانو ذرات در عملکرد و کارآیی ال ای دی ها
نقش روشنایی معابر در آلودگی نوری آسمان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + چهار =

فهرست