اخبار

مطالعه نشان می دهد تنظیم روشنایی به بهبود کیفیت خواب سالمندان کمک می کند

مطالعه ای به هدایت محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون نشان داد که استفاده از روشنایی LED تنظیم شده نیمی از اختلالات خواب را در میان ساکنان مسن تحت مراقبت طولانی مدت کاهش می دهد.

 

با نصب وسایل روشنایی داخلی که در طول شبانه روز رنگ و شدت آنها تغییر می کند ، اختلالات خواب که توسط ساکنان یک خانه سالمندان در کالیفرنیا تجربه می شود بدون تجویز قرص خواب بهبود یافت.

 

دانشگاه براون

 

روزا بایر ، دانشیار دانشگاه براون ، تیمی متشکل از هفت محقق که در مورد استفاده از روشنایی LED تنظیم شده در مرکز مراقبت ACC  مطالعاتی داشتند را هدایت کرد و افراد خانه سالمندان 99 تختخوابی در ساکرامنتو ، کالیفرنیا را در یک آزمایش روشنایی شرکت داد.

 

نتایج این تیم ، منتشر شده در ژورنال Seniors Housing and Care ، داده های اولیه ای را تأیید کرد که می تواند به عنوان ارائه دهندگان صنعت مراقبت طولانی مدت ، استفاده از نور تنظیم شده را در سایر امکانات مورد استفاده قرار دهد.

 

35 نفر از 63 ساکن مبتلا به زوال عقل بودند که با شرایطی نظیر هذیان ، توهم ، افسردگی ، تحریک ، اضطراب ، مهار نشدن ، تحریک پذیری و سرگردانی همراه است. میانگین سنی ساکنان در مطالعه 3/88 سال بود و 71 درصد آنها زن بودند.

 

این مطالعه نشان داد که اگر به طور متوسط ​​، ساکنان 3.6 مورد اختلال خواب شبانه در روشنایی ایستا داشتند، با روشنایی تنظیم شده این اختلالات به 1.8 مورد رسید.

خانه های سالمندان ابتدا به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی به این سیستم ها روی آوردند. اما بایر و همکارانش آن را مناسب برای بهبود خواب سالمندان علی الخصوص در زمان مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا دانستند.

 

, , , , , , , , , , , , , , ,
بازدید عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از شرکت مانا نور پژوهان مهر
شرکت یویشیو به بالاترین سطح LED مادون قرمز در جهان دست یافت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − یک =

فهرست