مقالات

کنسرسیوم زاگا – بخش اول : استاندارد کردن رابط ها ، امکان تعامل

صنعت روشنایی باید به هم پیوسته و سرویس پذیر باشد تا فرصت های شغلی مرتبط با اینترنت اشیا ، چرخه اقتصادی و پوشش الزامات بخش های نظارتی به طور همزمان تامین گردد. اما انجام این کار به رابط های استانداردی نیاز دارد که از اجزای سازگار پشتیبانی کنند – جایی که Zhaga وارد آن می شود. دی دنتینر ، دبیرکل کنسرسیوم زاگا می گوید: “زاگا ، سازمان جهانی صنعت روشنایی ، تعامل را مورد توجه قرار می دهد. “ماموریت ما تعیین رابط های الکتریکی ، مکانیکی ، نوری ، حرارتی و ارتباطی برای سازگاری با یکدیگر است که در چراغ LED استفاده می شود.”

با توجه به زاگا ، هنگامی یک قطعه از چراغ امکان تعامل را دارد که هنگام قرار گرفتن در کنار سایر اجزا تعامل کننده و توابع  ، بتواند بر اساس آنچه در دیتا شیت تجهیز ذکر شده است با آنها ترکیب شود.دنتینر اضافه می کند: “قابلیت همکاری مستلزم آن است که اجزا از همه جوانب هر رابط و مولفه مربوطه مطابقت داشته باشند.”

 

برای توضیح بیشتر ، Denteneer به جایگزینی یک ماژول LED با یک ماژول LED کارآمد تر اشاره می کند. وی توضیح می دهد: “ماژول LED جدید در صورت قرارگرفتن در چراغ و داشتن امکان کارکرد مطابق با داده برگ مربوط به خود ، قابلیت تعامل را دارا خواهد بود.” با این حال ، چنین تعاملی فقط درصورت وجود مشخصات مناسب رابط امکان پذیر است.

راینهارد لچلر ، رئیس کمیته راهبری زاگا می گوید: “در ابتدایی ترین سطح ، مشخصات زمانی از قابلیت تعامل پشتیبانی می کند که تمام اجزای از نوع اول با همه اجزای از نوع دوم سازگار باشد. در موارد پیشرفته تر ، مشخصات ، چندین پروفایل را تعریف می کنند ، با قابلیت همکاری اجزایِ سازگارِ محدود شده به پروفایل های تعریف شده.”

در همه موارد ، مشخصات هرگز با ایمنی و سایر الزامات نظارتی تداخل نمی کند. Zhaga مشخصات رابط کاربری ، با نام Books را ایجاد کرده است که شرایط لازم برای قابلیت تعامل را تعریف می کند و به عنوان استانداردی برای صنعت روشنایی عمل می کند. به عنوان مثال ، کتاب 18 رابط هوشمند را برای چراغ های محیط آزاد مشخص می کند ، همچنین رابط هوشمند برای چراغ های داخلی که در کتاب 20 مشخص شده است ، اجازه می دهد تا چراغ های روشنایی با ماژول های سنجشی و ارتباطی در برنامه های داخلی با یکدیگر قابلیت تعامل داشته باشند. لچلر خاطرنشان می کند: “این استانداردهای رابط ، اکوسیستم هایی از اجزای سازگار را ایجاد می کند و گواهینامه های این اجزا به قابلیت تعامل آنها و قابلیت تبدیل شدن به بخشی از یک اکوسیستم موجود اطمینان حاصل می کند.”

 

ادامه دارد …

 

, , , , , , , , , , , , , , ,
اندازه گیری دمای ال ای دی
کنسرسیوم زاگا – بخش دوم: بهره‌مندی از زنجیره ارزش روشنایی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده − یک =

فهرست