مقالات

کنسرسیوم زاگا – بخش اول : استاندارد کردن رابط ها ، امکان تعامل

صنعت روشنایی باید به هم پیوسته و سرویس پذیر باشد تا فرصت های شغلی مرتبط با اینترنت اشیا ، چرخه اقتصادی و پوشش الزامات بخش های نظارتی به طور همزمان تامین گردد. اما انجام این کار به رابط های استانداردی نیاز دارد که از اجزای سازگار پشتیبانی کنند – جایی که Zhaga وارد آن می شود. دی دنتینر ، دبیرکل کنسرسیوم زاگا می گوید: “زاگا ، سازمان جهانی صنعت روشنایی ، تعامل را مورد توجه قرار می دهد. “ماموریت ما تعیین رابط های الکتریکی ، مکانیکی ، نوری ، حرارتی و ارتباطی برای سازگاری با یکدیگر است که در چراغ LED استفاده می شود.”

با توجه به زاگا ، هنگامی یک قطعه از چراغ امکان تعامل را دارد که هنگام قرار گرفتن در کنار سایر اجزا تعامل کننده و توابع  ، بتواند بر اساس آنچه در دیتا شیت تجهیز ذکر شده است با آنها ترکیب شود.دنتینر اضافه می کند: “قابلیت همکاری مستلزم آن است که اجزا از همه جوانب هر رابط و مولفه مربوطه مطابقت داشته باشند.”

 

برای توضیح بیشتر ، Denteneer به جایگزینی یک ماژول LED با یک ماژول LED کارآمد تر اشاره می کند. وی توضیح می دهد: “ماژول LED جدید در صورت قرارگرفتن در چراغ و داشتن امکان کارکرد مطابق با داده برگ مربوط به خود ، قابلیت تعامل را دارا خواهد بود.” با این حال ، چنین تعاملی فقط درصورت وجود مشخصات مناسب رابط امکان پذیر است.

راینهارد لچلر ، رئیس کمیته راهبری زاگا می گوید: “در ابتدایی ترین سطح ، مشخصات زمانی از قابلیت تعامل پشتیبانی می کند که تمام اجزای از نوع اول با همه اجزای از نوع دوم سازگار باشد. در موارد پیشرفته تر ، مشخصات ، چندین پروفایل را تعریف می کنند ، با قابلیت همکاری اجزایِ سازگارِ محدود شده به پروفایل های تعریف شده.”

در همه موارد ، مشخصات هرگز با ایمنی و سایر الزامات نظارتی تداخل نمی کند. Zhaga مشخصات رابط کاربری ، با نام Books را ایجاد کرده است که شرایط لازم برای قابلیت تعامل را تعریف می کند و به عنوان استانداردی برای صنعت روشنایی عمل می کند. به عنوان مثال ، کتاب 18 رابط هوشمند را برای چراغ های محیط آزاد مشخص می کند ، همچنین رابط هوشمند برای چراغ های داخلی که در کتاب 20 مشخص شده است ، اجازه می دهد تا چراغ های روشنایی با ماژول های سنجشی و ارتباطی در برنامه های داخلی با یکدیگر قابلیت تعامل داشته باشند. لچلر خاطرنشان می کند: “این استانداردهای رابط ، اکوسیستم هایی از اجزای سازگار را ایجاد می کند و گواهینامه های این اجزا به قابلیت تعامل آنها و قابلیت تبدیل شدن به بخشی از یک اکوسیستم موجود اطمینان حاصل می کند.”

 

ادامه دارد …

 

, , , , , , , , , , , , , , ,
اندازه گیری دمای ال ای دی
کنسرسیوم زاگا – بخش دوم: بهره‌مندی از زنجیره ارزش روشنایی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − ده =

فهرست