بهره مندی از زنجیره ارزش روشنایی

در دسترس بودن اجزای سازگار و مطابق با چنین استانداردهایی باعث می شود تا همه اجزای این زنجیره اعم از تولید کنندگان قطعات روشنایی ، تولیدکننده های نهایی ، فروشندگان و کاربران منتفع گردند. به عنوان مثال ، کار یک سازنده در طراحی و در ساخت یک چراغ جدید با در دسترس بودن اجزای مختلف از انواع مختلف ، که همه آنها مبتنی بر رابط های استاندارد هستند ، تسهیل می شود. داشتن اجزای مجاز از انواع مختلف که به راحتی در دسترس هستند ، نیاز به بررسی عملکرد و تعامل آنها را با یکدیگر کاهش می دهد.

با تعریف آنچه برای کار با یکدیگر اجزا لازم است ، مشخصات رابط کاربری برای تولید قطعات نیز سودمند است. محصولاتی که مطابق با چنین مشخصات واسط تولید می شوند، به توسعه مشترک کمتر یا حتی بدون نیاز به آن هستند. این همچنین دردسر اجبار به معامله با شرکت های ارائه دهنده اجزای مکمل را از بین می برد.

دنتینر توضیح می دهد: “دیگر نگران این نیستند که آیا محصولات آنها قابل تطبیق است یا خیر ، این شرکت ها هم اکنون می توانند بر روی نوآوری و ویژگی های متمایز تمرکز کنند. این محصولات سپس بخشی از اکوسیستم غنی تری از محصولات مکمل می شوند که در نهایت به نفع مشتری نهایی است.”

زاگا 2

وجود اجزای سازگار بر اساس رابط های استاندارد نیز به معنای ارتقا و سرویس دهی چراغ های LED است – خصوصاً اگر رابط از قابلیت تعاملی نصب و راه اندازی سریع و آسان (plug-and-play ) پشتیبانی کند . دنتینر می افزاید: “این مزیت به ویژه برای کاربران نهایی و تصمیم گیران جذاب است.”

توانایی به روزرسانی و سرویس روشنایی LED نقش مهمی در مراحل مختلف چرخه زندگی یک چراغ بازی می کند. به عنوان مثال ، تعویض یک قطعه در عمل نه تنها قسمت خراب را برطرف می کند ، بلکه می تواند به عنوان فرصتی برای تنظیم ، ارتقا یا حتی ادامه عملکرد یک چراغ روشنایی باشد. علاوه بر این ، به کاربران نهایی امکان می دهد تصمیمات خاصی را از یکدیگر جدا کنند (به عنوان مثال ، آنها ابتدا می توانند در مورد چراغ ها و بعداً در مورد افزودن سنسور برای برنامه های هوشمند تصمیم بگیرند) ، بنابراین هم برنامه ریزی و هم اجرای پروژه را کاهش می دهد.

سرانجام ، در هنگام پایان عمر یک تجهیز روشنایی ، قابلیت نصب و راه اندازی آسان اجازه می دهد تا به آسانی از محل جدا شده و وارد چرخه بازیافت شود – این ویژگی از چرخه اقتصادی پشتیبانی می کند و بازیافت پایدار را تسهیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − یازده =

فهرست