مقالات

چراغ های خیابانی خورشیدی و قدیمی

 

چراغ های خیابانی خورشیدی و سایر محصولات خورشیدی طی سال های گذشته به محبوبیت بالایی دست یافته اند. برخلاف منابع نور قدیمی ، چراغ های خورشیدی به محیط زیست آسیب نمی رسانند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم برای تامین بسیاری از نیازهای خود به این فناوری روی می آورند. علاوه بر این ، چراغ های خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز خود متکی به شرکت های توزیع برق و نیروگاه ها نمی باشند. بنابراین با استفاده از چراغ های معابر خورشیدی ، از قبض های سنگین برق در امان می مانید.

 

چراغ های خیابانی خورشیدی تجهیزاتی برای کار در فضای باز هستند که از طریق پانل های فتوولتائیک یا PV تغذیه می شوند. این چراغ های LED به یک باتری قابل شارژ مجهز هستند که می تواند هنگامی که نور ورودی مانند نور خورشید وجود دارد شارژ شود و برای استفاده در شب و زمان های تاریکی آماده شود.

بیایید ویژگی های چراغ های خورشیدی و چراغ های قدیمی را با هم مقایسه کنیم.

مقرون به صرفه بودن

آنچه به وضوح مشخص می باشد این است که که برای محصولات خورشیدی ، شما به یک سرمایه گذاری اولیه پرهزینه نیاز خواهید داشت. از این رو ، چراغ های خیابانی قدیمی بسیار ارزان ترند. با این حال ، در دراز مدت ، چراغ های خیابانی خورشیدی  به دلیل تمام هزینه هایی که برای حفظ عملکرد چراغ های خود باید پرداخت کنید ، توجیه اقتصادی بهتری نسبت به چراغ های قدیمی دارند.به طور کلی نصب و تعمیر و نگهداری هزینه بر است ، اما چراغ های خورشیدی خیابانی به تعمیر و نگهداری منظم و تعویض نیاز ندارند و تنها نیاز به تمیز نگه داشتن آنها از گرد و غبار است. چراغ های خیابان سنتی ، نصب ادوات حفاظتی شبکه را ضروری می کنند ، که می تواند بسیار هزینه بر باشد. همچنین باید مرتبا تعمیر و نگهداری در مورد آنها انجام شود که این امر هزینه های بیشتری را تحمیل می کند.

طول عمر

چراغ های قدیمی تقریباً به طور متوسط   10 هزار ساعت کار می کنند در حالی که چراغ های خورشیدی LED می توانند تا 50 هزار سال عمر کنند. این موضوع همیشه چراغ های خورشیدی را از چراغ های معمولی جلوتر می اندازد.

قابلیت اطمینان

چراغ های خورشیدی خیابانی به برق شبکه سراسری محتاج نیستند. برای روشنایی غروب تا طلوع آفتاب ، محصولات خورشیدی کاملاً قابل اعتماد هستند. امکان خروج از شبکه آن ها با قطع و وصل شدن های سراسری شبکه صفر می باشد بنابراین قابلیت اطمینان بالایی را برا مصرف کنندگان پدید می آورند. در همین حال ، چراغ های خیابانی گازی به دلیل متصل بودن به شبکه برق ، همیشه تحت تأثیر خرابی شبکه و قطع برق قرار می گیرند.

دوستدار محیط زیست

چراغ های خورشیدی خیابانی تهدیدی برای محیط زیست ندارند. به دلیل کاهش سیم کشی سیم برق نمی تواند عامل هیچ آتش سوزی ای باشد. علاوه بر این ، هرگز حوادثی مانند گرم شدن بیش از حد و برق گرفتگی اتفاق نخواهد افتاد. آنها مقدار کمتری از تصاعد گاز کربن نسبت به چراغهای قدیمی دارند. این امر آنها را سازگارتر با محیط زیست می کند.برخلاف چراغ های خورشیدی ، چراغ های سنتی صرفاً از شبکه تامین توان می کنند که بخشی از انرژی در راه رسیدن به چراغ در داخل خطوط و شبکه تلف می شود. مزیت اصلی چراغ های خیابانی خورشیدی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر خورشید است ، در حالی که چراغ های سنتی به برق تولید شده از سوخت های فسیلی غیر قابل تجدید متکی هستند.

عملکرد مطلوب با تغییرات آب و هوایی

در آخر اینکه ، یکی از مهمترین نگرانی ها در انتخاب چراغ خیابانی ، ماندگاری آن است. چگونه می تواند در هنگام طوفان به کارکرد خود ادامه دهد؟ چراغ های خیابانی خورشیدی قابلیت ماندگاری و عملکرد بالایی دارند. هنگامی که در هنگام بروز طوفان شبکه های برق سراسری قطع شده اند چراغ های گازی قدیمی نیز به همراه شبکه در خاموشی فرو خواهند رفت  ولی چراغ های ال ای دی خورشیدی اگر چند روز نور خورشید دریافت نکنند مشکلی پیش نمی آید ، آنها می توانند از بقیه انرژی خورشیدی ذخیره شده استفاده کنند.

 

, , , , , , , , , , ,
زمان بندی و دیمینگ منابع روشنایی
نور به‌عنوان تابش

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شش + هشت =

فهرست